Catering w Sosnowcu dla osób mających problemy żołądkowe 

Sosnowiec znajduje się w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i równocześnie jest największym pod względem ludności miastem Zagłębia Dąbrowskiego. Aktualnie zamieszkuje w tym mieście około 189 178 osób. Głównie jest to miasto przemysłowe, aczkolwiek coraz częściej można zauważyć, że pojawiają się tutaj inne firmy, z branż, które jeszcze jakiś czas temu nie były aż tak bardzo popularne. Są to między innymi firmy oferujące catering żywieniowy dla osób, które chcą o siebie zadbać albo ich aktualny stan zdrowia domaga się wprowadzenia specjalnego menu. Jeżeli więc ktoś chce skorzystać z opcji takiej jak dieta pudełkowa w Sosnowcu, to nie powinien mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. 

Dieta pudełkowa w Sosnowcu – dieta żołądkowa

Coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju problemami żołądkowymi. Nie zawsze przyczyną jego konkretna choroba. Wówczas należy wdrożyć zmiany żywieniowe, dzięki jakim objawy staną się mniej dokuczliwe lub znikną. Jeżeli ktoś nie ma czasu albo obawia się samodzielnie przygotowywać posiłki, to dobrym rozwiązaniem może dla niego okazać się catering dietetyczny w Sosnowcu, ponieważ konsultacja z doświadczonym dietetykiem wyraźnie pokaże, jakie produkty wdrożyć do codziennej diety, a jakich unikać. Można też od razu zamówić dla siebie boxy żywieniowe. Jest to bardzo wygodne i przede wszystkim, korzystne dla zdrowia. Kiedy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest prawidłowe odżywianie, to będzie usatysfakcjonowany  tym, co będzie dla niego zaoferowane. 

Dieta żołądkowa, określana również jako dieta dla żołądkowców jest dietą lekkostrawną, z ograniczeniem substancji, które mogą pobudzać wydzielanie soku żołądkowego. Często tego typu dieta stosowana jest w: 

  • chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy
  • refluksie żołądkowo – przełykowym
  • dyspepsjach czynnościowych żołądka. 

Wykluczone zostaną produkty ciężkostrawne, wzdymające, ostro przyprawione, ze względu na to, że długo zalegają w żołądku. Potrawy, które będą otrzymywać klienci cateringu często będą miały postać papkowatą. Dania często będą przygotowane metodą gotowania w wodzie i w kombiwarach. W mieście Sosnowiec catering dla osób zmagających się z problemami żołądkowymi często bazować będzie również na potrawach przyszykowanych w ramach gotowania na parze lub duszenia bez obsmażania z użyciem tłuszczu. 

Dieta w Sosnowcu – zalecania dla chorujących na żołądek 

Kiedy ktoś zmaga się z problemami żywieniowymi, to z pewnością doświadczony dietetyk zwróci mu również uwagę na to, żeby posiłki spożywał regularnie, w małych objętościach i najlepiej 5 razy w ciągu dnia. Potrawy powinny mieć również umiarkowaną temperaturę, co oznacza, że nie mogą być zbyt zimne ani zbyt gorące. Będzie to doskonała ochrona przed przekrwieniem błony śluzowej żołądka. Dietetycy przygotowujący catering do domu w Sosnowcu wyczulą również zamawiających na to, żeby unikali pokarmów, które ewidentnie im nie służą. Dopasowana dla nich dieta zostanie spersonalizowana w maksymalnym stopniu, aby wsomagać zdrowie układu trawiennego oraz metabolizm. 

Ważne jest to, by podczas stosowania fit catering w Sosnowcu dana osoba zaobserwowała reakcje swojego organizmu. Dzięki temu będzie mogła wykluczyć te produkty spożywcze, które będą u niej wzmagały dolegliwości oraz wskazać ekspertom od żywienia, które służą jej zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wówczas, z czasem, jadłospis będzie idealnie przygotowany pod konkretną osobę i jej dolegliwości. Dietetycy przygotują wszystko skrupulatnie, a kucharze przygotują smaczny i pełnowartościowy zestaw dań na każdy dzień. W związku z tym, często osoby reprezentujące catering pudełkowy w Sosnowcu sugerują klientom, by prowadzili dzienniki żywieniowe, na podstawie których będą mogli bez problemu wyznaczyć, które dania im służą, a które niekoniecznie. 

Jeśli ktoś zmaga się z refluksem żołądka, to również zostanie poinformowany o tym, które produkty są dla niego zalecane, a których powinien się wystrzegać. Menu również w tym przypadku będzie przygotowane w sposób spersonalizowany. 

 

Aplikacja mobilna

Wybór należy do Ciebie

FitChoice

Możliwość samodzielnego wyboru dań

Możliwość oceniania
posiłków

Funkcja zaproś znajomych z kodem rabatowym

Zmiany adresów i terminów dostaw

FIT APETIT

Diety Fit Apetit

Dieta

Standard

Klasyczna dieta, która obejmuje produkty wszystkich kategorii. Pomaga utrzymać zdrową wagę i zawiera komplet mikro i makroskładników.

Dieta

No Fish

Dieta dla osób, które świadomie rezygnują ze spożywania ryb i owoców morza. Bogata w świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, mięso i zdrowe tłuszcze.

Dieta

Vegan

Dieta roślinna bogata w warzywa, owoce i produkty strączkowe. Pomaga dostarczyć wszelkich niezbędnych składników odżywczych z pożywienia.

Dieta

Keto Power

Propozycja dla osób na diecie ketogenicznej. Niskowęglowodanowe potrawy, które bazują na tłuszczach. Jadłospis dający zastrzyk energii i wspierający redukcję tkanki tłuszczowej.

Dieta

Veggie

Pakiet obejmujący duże ilości warzyw i owoców. Sprzyja zdrowemu stylowi życia i ułatwia redukcję masy ciała.

Dieta

Perfect Match

Pakiet dopasowany idealnie pod Ciebie i Twoje preferencje żywieniowe. Zbilansowany plan żywieniowy dostarcza wszelkie potrzebne mikro i makroelementy.

Dieta

Dairy Free

Pełnowartościowy jadłospis stworzony dla osób z nietolerancją pokarmową. Wyklucza produkty mleczne i bazuje na smacznych zamiennikach produktów z tej kategorii.

Dieta

Vegetarian

Pełnowartościowa dieta wykluczająca mięso. Posiłki bazują na świeżych warzywach, owocach, strączkach, produktach pełnoziarnistych i mlecznych oraz jajkach.

Dieta

Sport

Jadłospis stworzony z myślą o sportowcach, którzy potrzebują zdrowych dawek energii i odpowiednich ilości składników odżywczych niezbędnych do osiągnięcia zamierzonych celów.

Dieta

Gluten&Dairy Free

Pakiet stworzony dla osób, które borykają się z nietolerancją glutenu i nabiału. Jadłospis zawiera smaczne i pełnowartościowe składniki zastępujące produkty z tej kategorii.

Dieta

Slimfit

Plan żywieniowy, który pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Kolorowe i pyszne posiłki bogate w składniki odżywcze.

Dieta

Low Carb

Ta dieta ogranicza spożycie węglowodanów. Pomaga kontrolować wagę i utrzymać zdrową glikemię.

Dieta

Dla mam karmiących

Zawiera posiłki zbilansowane pod kątem odżywczym. Jadłospis pełen warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych i zdrowych tłuszczy.

Dieta

Dla kobiet w ciązy

Jadłospis dedykowany przyszłym mamom. Zawiera wszelkie niezbędne składniki pożywienia, które wspierają zdrowie kobiety i dziecka.

Dieta

Pescovegetarian

Dieta roślinna wzbogacona pysznymi rybami i owocami morza. Pomaga utrzymać zdrowy styl życia i wspiera zdrowie całego organizmu.

Gdzie dowozimy?

Ponad 1400
lokalizacji w Polsce

 

Dajemy Państwu możliwość sprawdzenia, w które miejsca dostarczamy nasze zestawy.

Aktualności

Blog