Dieta Vegan

Zdrowa i zbilansowana

Weganizm to styl żywienia, który wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego; w tym mięso, ryby, nabiał, jaja i miód. Jego filozofia opiera się na korzyściach zdrowotnych związanych z włączeniem dużej ilości warzyw, owoców i strączków do codziennego jadłospisu. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać pozytywny wpływ diety roślinnej na ciało i środowisko naturalne. Pakiet Vegan składa się z pysznych, zbilansowanych i odżywczych posiłków, dzięki którym unikniesz niedoborów i zyskasz energię na cały dzień.

Odżywcze posiłki na bazie roślin

Zdrowa dieta wegańska powinna być zrównoważona i stosunkowo gęsta odżywczo. Ten popularny model żywienia skupia się na spożywaniu różnorodnych warzyw, owoców, roślin strączkowych, orzechów, nasion i pełnoziarnistych produktów zbożowych co zapewnia organizmowi dawkę witamin, minerałów i błonnika pokarmowego. 

Na weganizmie nie można zapomnieć o podaży białka i witaminy B12, która po wyłączeniu mięsa, jaj czy nabiału znacznie się obniża. Składniki te okazują się kluczowe dla utrzymania zdrowia całego organizmu. Ich bogactwo znajduje się przede wszystkim w roślinach strączkowych, tofu, orzechach czy pestkach. Warto zaznaczyć, że dieta Vegan uwzględnia pełen pakiet składników odżywczych w każdym posiłku. Ponadto, nie znajdziesz w niej przetworzonych produktów, których spożycie może prowadzić do rozwoju chorób i otyłości

Dieta roślinna

Zawartość białka

10-15%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta wegańska dostępna w pakiecie FIT - codziennie 25 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 49zł

Pakiet Vegan – czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że w codziennym biegu często nie mamy czasu na przygotowywanie kilku posiłków. Czasem sięgamy po półprodukty, słodycze i gotowce z supermarketów. Na weganizmie nasze wybory żywieniowe mogą okazać się jeszcze bardziej ubogie odżywczo. Pakiet kateringowy vegan rozwiązuje ten problem całkowicie. Zdrowe i pyszne – tak opisalibyśmy każde przygotowane przez nas danie w ramach zestawu. 

A co z samą dietą? Spożywanie dużej ilości produktów roślinnych może pomóc w obniżeniu poziomu złego cholesterolu, co zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto taki wybór może pomóc w utrzymaniu zdrowej masy ciała lub utracie dodatkowych kilogramów. Wysoka zawartość witamin w pożywieniu wzmacnia przy też układ odpornościowy oraz pomaga zwalczać infekcje. Warto dodać, że ograniczenie spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i zapobiegania degradacji środowiska naturalnego.

Dla kogo dieta wegańska będzie odpowiednia?

Dieta Vegan może być odpowiednia dla ludzi o różnych preferencjach żywieniowych, przekonaniach etycznych czy celach zdrowotnych. Alergicy często wybierają ten model żywienia jako sposób na uniknięcie pokarmów, które powodują u nich niepożądane reakcje organizmu lub problemy trawienne. Pakiet okaże się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą skoncentrować się na zdrowym odżywianiu i unikaniu przetworzonych produktów. Dieta Vegan też dobry wybór dla osób kierujących się etycznymi przesłankami związanymi z ochroną zwierząt i zrównoważonym stylem życia.