Dieta Keto Power

Zwalcz tłuszcz tłuszczem

Dieta ketogeniczna, znana również jako dieta keto oparta jest na minimalnej podaży węglowodanów i zwiększonym spożyciu tłuszczów. Jej głównym celem jest wprowadzenie organizmu w tak zwaną ketozę. Mimo, że jest to naturalny stan metaboliczny dla ciała to ważne jest, aby być ostrożnym i dbać o odpowiednią równowagę makroskładników w jedzeniu. Zdrowe podejście do diety ketogenicznej pozwala uniknąć negatywnych skutków ubocznych i utrzymać zdrową masę ciała. Pakiet Keto Power okazuje się odpowiednio zbilansowanym planem żywienia nastawionym właśnie na spożycie tłuszczów.

Kilka słów o ketozie

Ketoza to naturalny stan metaboliczny, w którym organizm przestawia się na wykorzystywanie tłuszczu jako głównego źródła energii. Proces ten zachodzi w wyniku drastycznego ograniczenia spożycia węglowodanów. W normalnych warunkach, gdy organizm ma ich wystarczającą ilość, są one wykorzystywane jako główne źródło energii. 

Ketony są alternatywnym paliwem dla mózgu i innych narządów, gdy ilość glukozy staje się niewystarczająca. Organizm przestawia się na wykorzystywanie tłuszczu, który jest uwalniany z tkanki tłuszczowej i przekształcany w ketony w wątrobie. Te ketony mogą być następnie wykorzystywane przez mózg jako efektywne źródło energii, zastępując węglowodany.

Osoby stosujące dietę ketogeniczną dążą do utrzymania organizmu w stanie ketozy i spalania zgromadzonej tkanki tłuszczowej, co z kolei przyczynia się do utraty wagi i zwiększenia energii w ciągu dnia.

Zawartość białka

20-30%

Zawartość węglowodanów

do 10%

Tłuszcze

60-70%

Dieta ketogeniczna dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 66zł

Nie tylko spadek wagi… dlaczego warto przejść na keto?

Dieta Keto Power może przynieść szereg korzyści zdrowotnych. Spadek masy ciała i stosunkowo szybkie osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest jednym z najczęściej wymienianych plusów. Nie możemy zapomnieć jednak o wpływie diety keto na organizm od wewnątrz. Jadłospis wykluczający węglowodany znacząco reguluje poziom cukru we krwi. Ponadto daje zastrzyk energii i poprawia wydajność umysłową. Osoby w stanie ketozy zwracają uwagę na lepszą i dłuższą koncentrację. U większości zmniejsza się też apetyt, a zachcianki jedzeniowe np. na słodycze pojawiają się znacznie rzadziej. Dodatkowo, niektórzy entuzjaści diety Keto Power zgłaszają poprawę zdrowia metabolicznego, zwiększoną wrażliwość na insulinę, oraz likwidacje stanów zapalnych w organizmie. 

Dla kogo pakiet Keto Power?

Pakiet Keto Power okaże się odpowiedni dla osób, które chcą zredukować masę ciała poprzez zmianę procesów metabolicznych. To dobry wybór dla osób z insulinoopornością oraz cukrzycą typu drugiego. Pełnię korzyści odczują też osoby z wyższym poziomem trójglicerydów i złego cholesterolu. 

Istnieją również pewne aspekty zdrowotne przy których ketoza nie jest zalecana. Pakiet Keto Power nie jest dobrą opcją dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z zaburzeniami metabolicznymi czy trawiennymi, chorobami serca i nerek. 

Przed przejściem w stan ketozy zaleca się konsultację z lekarzem lub doświadczonym dietetykiem, który jednoznacznie stwierdzi czy dieta ta będzie dla nas bezpieczna.