Dieta Dla kobiet w ciąży

Dieta dla kobiet w ciąży – z myślą o matce i dziecku

Nie ulega wątpliwości, że kobiety w ciąży mają specyficzne potrzeby żywieniowe. Prawidłowy rozwój płodu wymaga zwiększonej ilości składników odżywczych; w tym kwasu foliowego, żelaza, wapnia, białka, kwasów omega-3 oraz witamin i minerałów. Utrzymanie optymalnej masy ciała i zapobieganie niedoborom to kolejne aspekty, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dieta w okresie ciąży ma kluczowe znacznie dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji matki. Przygotowany przez nas pakiet kateringowy zapewnia pełnowartościowe i zbilansowane posiłki, bogate w mikro i makroelementy niezbędne dla dziecka. Jadłospis jest przy tym wyjątkowo smaczny i ma pozytywny wpływ na samopoczucie kobiet w tym szczególnym stanie.

Prawidłowy rozwój dziecka

Zdrowe i zbilansowane odżywienie powinno być prowadzone przez cały czas już od momentu poczęcia. Odpowiednie ilości składników odżywczych okazują się istotne od pierwszych tygodniach ciąży, gdy rozwijają się ważne struktury; w tym cewa nerwowa. Bardzo ważna jest odpowiednia podaż żelaza, która przyczynia się do prawidłowego rozwoju czerwonych krwinek i zapobiega ryzyku niedokrwistości zarówno u matki, jak i u dziecka. Wapń odgrywa istotną rolę w budowie mocnych kości oraz zębów płodu, podczas gdy białko jest niezbędne do tworzenia tkanek i mięśni. Dostarczanie kwasów tłuszczowych omega-3 wpływa z kolei na rozwój układu nerwowego i wzrokowego dziecka. Poprzez właściwe odżywianie możemy minimalizować ryzyko wystąpienia wad rozwojowych i zwiększyć szanse na bezproblemowe narodziny. 

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta dla kobiet w ciązy dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1800 - 2500 kcal

Cena od: 66zł

Zdrowie i samopoczucie matki

Odpowiednia dieta, bogata w niezbędne mikro i makroelementy pomaga w utrzymaniu energii i zdolności do wykonywania codziennych obowiązków. Jest to istotne szczególnie dla kobiet, które uskarżają się na ciążowe nudności czy senność. Podaż odpowiedniej ilości witamin i minerałów wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego matki, co jest szczególnie istotne w okresie wirusowym. Zrównoważona dieta może również zapobiec wielu problemom zdrowotnym; w tym anemii.

Zbilansowane i świadome wybory żywieniowe

Pakiet dla kobiet w ciąży składa się z wysokiej jakości produktów bogatych w składniki odżywcze niezbędne w tym szczególnym okresie. Jadłospis obejmuje świeże warzywa i owoce, które dostarczają niezbędnych witamin i minerałów; w tym witaminy C oraz błonnika wspomagającego trawienie. Nie brakuje tu produktów mlecznych, a co za tym idzie – źródeł wapnia istotnego dla budowy mocnych kości. W przygotowanej przez nas diecie dla kobiet w ciąży znajdziesz chude mięso, ryby, jaja, tofu oraz rośliny strączkowe. Zadbaliśmy też o obecność produktów zbożowych pełnoziarnistych w postaci razowego chleba czy pełnoziarnistych makaronów. W pakiecie znajdziesz zdrowe tłuszcze w postaci oliwy z oliwek, oraz pestek czy orzechów.

Jadłospis dla ciężarnych kobiet zapewnia różnorodne i zbilansowane posiłki w celu zapewnienia kompleksowego wsparcia żywieniowego, odpowiadającego indywidualnym potrzebom i preferencjom każdej przyszłej matki.