Dieta Low Carb

Mniej węglowodanów - mniej centymetrów w pasie!...

Dieta Low carb polega na zminimalizowaniu spożycia węglowodanów, przy jednoczesnej podaży zdrowych tłuszczów, białek, warzyw, i innych składników odżywczych. Ten plan żywieniowy cieszy się dużą popularnością ze względu na szereg potencjalnych korzyści zdrowotnych, w tym regulację poziomu cukru we krwi oraz poprawę ogólnej kondycji organizmu. Utrata wagi (szczególnie zauważalna u osób z dużą nadwagą) okazuje się kolejnym aspektem wartym uwagi.

Zasady żywienia diety Low Carb

Jedną z głównych zasad diety low carb jest ograniczenie spożycia węglowodanów, zwłaszcza tych o wysokim indeksie glikemicznym. Elimunuje się w dużej mierze cukry proste i przetworzone produkty zbożowe. Zamiast tego, zaleca się spożywanie węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, w tym warzyw liściastych, warzywa korzeniowych, oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych. Dieta low carb promuje zwiększone spożycie białka. Proteiny w chudej wołowinie, drobiu, rybach, oraz tofu i produktach strączkowych są na wagę złota. Jadłospis zachęca dodatkwoo do spożywania zdrowych tłuszczów. Świetnym wyborem będą orzechy, awokado, nasiona, oliwa z oliwek, oraz tłuste ryby, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

do 30%

Tłuszcze

45-55%

Dieta niskowęglowodanowa dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 66zł

Ważnym elementem diety Low Carb są też warzywa – kopalnia błonnika, witamin i cennych minerałów. Zaleca się ich spożywanie w każdym posiłku, pod różnymi postaciami w celu dostarczenia składników odżywczych i wsparcia zdrowia jelit. W jadłospisie nieskowęglowodanowym należy też unikać spożywania przetworzonych produktów spożywczych. Sztuczne dodatki, konserwanty czy nadmiar cukru i soli mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Pakiet Low Carb oferuje posiłki stworzone na bazie wysokojakościowych składników, które są całkowicie bezpieczne dla organizmu. 

Zróżnicowany jadłospis pełen smakowitych posiłków

Dieta low carb nie oznacza rezygnacji z ulubionych potraw. W ramach diety kateringowej low carb możesz cieszyć się różnorodnością dań. Znajdziesz tu sałatki z grillowanym kurczakiem, sałatki z awokado i jajkiem, warzywne wrapy, czy pieczonego łososia z warzywami. Dzięki kreatywnemu podejściu do gotowania, dieta low carb zapewnia nie tylko korzyści zdrowotne, ale także doznania smakowe, które satysfakcjonują podniebienie i zmysły.