Dieta Gluten&Dairy Free

Pysznie, odżywczo, bez glutenu i nabiału

Pakiet kateringowy "Gluten&Diary Free" został stworzony z myślą o osobach z nietolerancją glutenu oraz produktów mlecznych, które chcą cieszyć się pysznymi i zrównoważonymi posiłkami bez obaw o reakcje alergiczne czy niepożądane efekty zdrowotne związane ze spożywaniem niektórych składników. Ten kompleksowy zestaw oferuje różnorodne, zdrowe i smaczne dania, które są wolne od wspomnianych alergenów, a jednocześnie dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

Coś za coś – alternatywne źródła białka i węglowodanów

Dieta „Gluten&Diary Free” opiera się głównie na naturalnych składnikach, takich jak warzywa, owoce, orzechy, nasiona, pełnoziarniste produkty zbożowe, gatunkowe mięsa i ryby oraz różnorodne źródła białka roślinnego.

Gluten to nic innego, jak białko występujące w zbożach. Wykluczenie go wymaga uzupełnienia diety o alternatywne źródła węglowodanów. Świetnym zamiennikiem tradycyjnego pieczywa czy makaronu może być ryż, kukurydza, gryka, quinoa, amarantus, czy prosa. W diecie Gluten&Diary Free można spożywać różnorodne produkty bezglutenowe, które są wzbogacane o substytuty mąki pszennnej, takie jak mąka migdałowa, mąka kokosowa, mąka z ciecierzycy, czy mąka ryżowa.

Dieta bez glutenu

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta bezglutenowa i beznabiałowa dostępna w pakiecie FIT - codziennie 25 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 59zł

Eliminacja laktozy, czyli cukru naturalnie występującego w mleku oraz jego pochodnych, wymaga korzystania z alternatywnych źródeł wapnia. Mleko roślinne wzbogacone wapniem, zielone warzywa liściaste, orzechy czy nasiona to najlepsi przyjaciele alergików W diecie Gluten&Diary Free można także spożywać różnorodne produkty roślinne, które nie zawierają laktozy, takie jak jogurty, sery, czy śmietanki roślinne.

Zapomnij o ograniczeniach i odkryj nowe smaki

Pakiet „Gluten&Diary Free” opiera się na świeżych, starannie dobranych składnikach, które zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów. Wszystkie potrawy są przygotowywane z użyciem produktów wysokiej jakości; w tym polskich warzyw i owoców. Ponadto bezpieczeństwo żywności i jakość są dla nas najwyższym priorytetem. Dania, które znajdziesz w paczce są tworzone z zachowaniem najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa żywności. 

Rozumiemy też, że każdy z nas ma swoje unikalne potrzeby zdrowotne. Dlatego możesz dopasować pakiet pod siebie dowolnie zmieniając kaloryczność dań czy chociażby ich liczbę. Nasz zespół konsultantów żywieniowych i dietetyków jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc znaleźć najlepsze rozwiązania żywieniowe.

Zacznij już dziś!

Pakiet kateringowy „Gluten&Diary Free” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują zdrowych, smacznych i zróżnicowanych posiłków, spełniających wymagania wrażliwego układu pokarmowego. Dzięki naszemu zaangażowaniu w dostarczanie wysokojakościowych posiłków, nasi klienci mogą cieszyć się wyjątkowymi doznaniami kulinarnej podróży bez obaw o negatywne skutki zdrowotne.