Dieta No Fish

Minimum ograniczeń – maksimum korzyści

Dieta No Fish, jak sama nazwa wskazuje, polega na wyeliminowaniu ryb oraz owoców morza z codziennej diety i skupianiu się na spożywaniu mięs oraz produktów roślinnych. Okazuje się, że w jadłospisie tym nie brakuje żadnych składników odżywczych, w tym zdrowych tłuszczy. Pakiet kateringowy oferuje szereg alternatywnych źródeł białka, kwasów tłuszczowych omega-3, witamin oraz minerałów, które są niezbędne do zachowania zdrowia i dobrostanu psychicznego.

Bogactwo składników odżywczych

Osoby stosujące dietę No Fish mogą czerpać korzyści z różnorodnych roślinnych źródeł białka, takich jak gatunkowe mięsa, soczewica, fasola, ciecierzyca, groch, tofu oraz różne odmiany orzechów i nasion. Te Produkty tego typu nie tylko dostarczają organizmowi niezbędnych aminokwasów, ale są przy tym bogate w błonnik wspomagający trawienie i utrzymujący uczucie sytości.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno ryby, jak i owoce morza stanowią wspaniałe źródło zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3. Dieta No Fish dostarcza je między innymi z orzechów i wysokojakościowych olejów.  Regularne spożywanie produktów tego typu może przyczynić się do poprawy zdrowia serca oraz pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych.

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta No Fish dostępna w pakiecie FIT - codziennie 25 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 59zł

Dawka witamin i minerałów

Warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy, nasiona, oraz rośliny strączkowe stanowią bogate źródło witamin i minerałów; w tym witaminy C, witaminy A, witaminy K, żelaza, wapnia, potasu, oraz magnezu. Składniki te są niezbędne do zachowania zdrowia kości, układu odpornościowego, oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Podsumowując…

Dieta No Fish sprawdzi się idealnie dla osób, które nie lubią smaku ryb czy owoców morza. Ograniczenia związane z tymi produktami nie będą wiązać się bowiem z jakimikolwiek wyrzeczeniami. To tym samym świetna opcja dla alergików. Jadłospis tego typu może być też pierwszym krokiem dla osób, które myślą o stopniowym przejściu na wegetarianizm czy weganizm. Dieta No Fish mimo że wyklucza ryby i owoce morza, oferuje różnorodne, alternatywne produkty gęste odżywczo. Zrównoważony jadłospis, który spełnia indywidualne potrzeby żywieniowe okazuje się podstawą zdrowego stylu życia.