Dieta Veggie

Odkryj moc warzyw i owoców

Dieta veggie to wręcz definicja zdrowego stylu życia. Jadłospis tego typu opiera się na produktach roślinnych; w tym na świeżych warzywach i owocach. Ten model żywienia stał się szczególnie popularny wśród osób, które mają ściśle określone cele zdrowotne lub chcą osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zrównoważona, pełnowartościowa i bogata w składniki odżywcze dieta Veggie zbiera bardzo przychlne opinie również wśród lekarzy i dietetyków.

Veggie korzyści dla zdrowia

Posiłki bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy, nasiona, strączkowe i roślinne źródła białka są pełna kluczowych składników odżywczych, które wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. Bogactwo błonnika, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów w diecie opartej na roślinach przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób serca, otyłości, cukrzycy typu drugiego i wielu innych schorzeń. Ponadto, dieta ta może stanowić realne wsparcie zdrowia jelit i układu odpornościowego.

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Codziennie 10 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 2500 kcal

Cena od: 49zł

Dla kogo?

Dieta Veggie sprawdzi się u większości zdrowych osób, które nie wymagają specjalnego jadłospisu. Istnieją przy tym pewne grupy, dla których model ten może być szczególnie korzystny. 

  • Wegetarianie – osoby, które świadomie unikają spożywania mięsa znajdą w diecie Veggie idealną alternatywę, która pozwoli im czerpać korzyści z różnorodnych roślinnych źródeł białka.
  • Osoby obciążone chorobami serca – dieta Veggie, ze względu na dużą zawartość składników roślinnych może pomóc w obniżeniu poziomu złego cholesterolu oraz regulacji ciśnienia krwi.
  • Osoby dążące do utraty wagi – model żywienia Veggie okazuje się być skutecznym narzędziem w procesie redukcji masy ciała oraz utrzymania zdrowej wagi.
  • Cukrzycy – najnowsze badania sugerują, że dieta oparta na roślinach przyczynia się do regulacji poziomu cukru we krwi. Aspekt ten okazuje się niezwykle korzystny dla osób borykających się z cukrzycą typu drugiego.
  • Osoby dbające o środowisko – dieta Veggie jest również dobra opcją dla tych, którzy dążą do zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne. Produkcja żywności roślinnej zazwyczaj generuje mniejsze ilości emisji gazów cieplarnianych i zużywa mniej zasobów naturalnych w porównaniu z produkcją żywności pochodzenia zwierzęcego.

Świadome odżywianie od dziś!

Odkryj uzdrawiającą moc roślin i postaw na dietę Veggie, która dostarcza wszelkich niezbędnych składników odżywczych i wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Pełnowartościowe posiłki z jadłospisu tego typu okazują się wyjątkowo pyszne, a przy tym sycące. Wybierz mądrze – wybierz Veggie!