Dieta Dla mam karmiących

Zdrowie na talerzu – dieta dla mam karmiących

Dieta okazuje się odgrywać kluczową rolę w momencie karmienia dziecka piersią. Zapewnienie niemowlakowi odpowiednich składników odżywczych jest niezbędne do zapewnienia mu prawidłowego rozwoju. Zbilansowany jadłospis wspiera też zdrowie i samopoczucie matki. Jadłospis powinien być w tym okresie wyjątkowo bogaty i opierać się na produktach z różnych grup. Przygotowany przez nas pakiet dla mam karmiących jest nie tylko zbilansowany, ale i wyjątkowo pyszny.

Kompleksowa dawka składników odżywczych

W okresie laktacji należy zwracać szczególną uwagę na jakość pożywienia. Przetworzone, „napompowane” produkty, które tak naprawdę nie mają żadnych dobroczynnych dla organizmu właściwości powinny być wyeliminowane z codziennego jadłospisu. Zamiast tego stawiamy na wysoką odżywczość w możliwie jak najbardziej naturalnej odsłonie. Takie podejście znacząco poprawia laktację. 

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta dla mam karmiących dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1800 - 2500 kcal

Cena od: 66zł

  • Białko

Białko jest niezwykle istotnym składnikiem odżywczym w diecie matek karmiących. Okazuje się niezbędny dla rozwoju i regeneracji komórek zarówno u kobiety, jak i niemowlęcia. Białko znajduje się w różnych produktach spożywczyc; w tym mięsie, rybach, jajach, a także roślinach strączkowych.

  • Węglowodany

Węglowodany są głównym źródłem energii, niezbędnym do utrzymania aktywności fizycznej i umysłowej. Wybierając ich zdrowe źródła postawmy na pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce. Energia w tej formie powinna być częścią każdego posiłku.

  • Tłuszcze

W okresie laktacji warto wybierać zdrowe tłuszcze, takie jak te zawarte w awokado, orzechach, nasionach chia, oliwie z oliwek i rybach bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. Świadome podejście pod tym kątem przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka. Warto pamiętać również o odpowiednio dużej podaży tych składników odżywczych w diecie.  

  • Witaminy i minerały

Odpowiednia ilość witamin i minerałów jest istotna dla zdrowia matki i dziecka. Zwracajmy uwagę na zwartość kwasu foliowego i żelaza w przyjmowanych posiłkach. Warto wzbogacać dietę o witaminę D, wapń, jod i inne mikroelementy. Owoce, warzywa, produkty mleczne, ryby i suplementy witaminowe to produkty, które powinny być stałym elementem w życiu kobiet karmiących.

Świadomość i troska

Podczas karmienia piersią, ważne jest unikanie substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. Całkowicie wykluczamy alkohol, nie przyjmujemy kofeiny w  w nadmiernych ilościach, a także leków niezalecanych przez lekarza.

Bądź czujny na reakcje swojego dziecka na zmiany w diecie. Wszystkie niepokojące objawy, takie jak reakcje alergiczne należy skonsultować z lekarzem w celu oceny i dostosowania diety.

Przygotowany przez nas pakiet dla kobiet karmiących zapewnia komplet składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia matki i dziecka. Świadome podejście to gwarancja prawidłowego rozwoju niemowlęcia oraz wsparcie dobrostanu psychicznego i fizycznego dla mamy w okresie laktacji.