Dieta Sport

Wsparcie dla zdrowia i dawka energii przy codziennej aktywności fizycznej

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie ma kluczowe znacznie dla osiągnięcia optymalnej wydajności fizycznej. Zarówno regularne treningi, jak i budowa masy mięśniowej wymagają specjalnego podejścia dietetycznego. Pakiet Sport został opracowany dla aktywnych osób i stanowi kompleksowy plan żywieniowy, który nie tylko wspiera osiągnięcie szczytowej formy fizycznej, ale także zapewnia wszelkie niezbędne mikro i makroelementy.

Przez żołądek do mięśni

Zdrowy jadłospis dla sportowca powinien uwzględniać dużą dawkę składników odżywczych i być odpowiednio kaloryczny. Dieta sport skupia się na zwiększeniu podaży białka w celu właściwej regeneracji po treningu oraz utrzymaniu prawidłowego poziomu masy mięśniowej. Kładzie tym samym nacisk na spożycie węglowodanów. To właśnie one dają nam bowiem zastrzyk energii, tak istotny dla osób aktywnych fizycznie. Dieta Sport uwzględnia ponadto zdrowe tłuszcze; w tym kwasy tłuszczowe omega-3, które przyczyniają się do poprawy zdrowia serca i całego układu krwionośnego. 

W jadłospisie znajdziesz zatem świeże mięso, jajka, ryby, produkty mleczne, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste, świeże warzywa, owoce oraz wysokie jakości oliwę z oliwek.

Zawartość białka

20-30%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta sportowca dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 66zł

Korzyści dla zdrowia i poprawa samopoczucia

Dieta Sport niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych, które przekładają się na ogólne dobrostan organizmu. Prawidłowo zbilansowany plan żywienia sportowa może przyczynić się do zwiększenia wytrzymałości, poprawy siły mięśniowej oraz zmniejszeniu ryzyka kontuzji.

Odżywcza dieta sportowa, bogata w witaminy, minerały oraz antyoksydanty, wspiera układ odpornościowy, co jest istotne szczególnie dla osób poddających swoje ciało intensywnym treningom. Prawidłowo ułożony jadłospis, bogaty w różnorodne grupy składników odżywczych, przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Zwiększone spożycie warzyw, owoców i zdrowych tłuszczów może obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy oraz niektórych nowotworów. Regularne spożywanie wszystkich mikro i makroelementów ma realny wpływ na poprawę nastroju oraz ogólnego samopoczucia. Zdrowy styl życia zmniejsza stres, reguluje gospodarkę hormonalną oraz poprawia stabilność emocjonalną.

Podsumowując…

Świadome odżywienie okazuje się podstawą zdrowego stylu życia. Wprowadzenie diety Sport może przynieść długotrwałe korzyści zdrowotne i przyczynić się do poprawy wydajności fizycznej czy dobrostanu psychicznego. Zadbaj o swój organizm i postaw na odżywczy, a co za tym idzie zbilansowany jadłospis, który zapewni Ci energię na cały dzień.