Dieta pudełkowa w Katowicach – jakie korzyści wynikają z zastosowania diety roślinnej? 

Katowice to jedno z większych miast w Polsce, będące jednocześnie stolicą województwa śląskiego. W Katowicach żyje ponad 302 397 mieszkańców i stale pojawiają się kolejni. Osoby, które tutaj przyjeżdżają cenią to, iż w mieście można żyć wygodnie, a na dodatek korzystać z wielu usług. Pojawia się tu wiele firm, jak na przykład catering w Katowicach,  oferujących usługi diety pudełkowej. 

Catering dietetyczny w Katowicach – dieta roślinna

W ramach branży Katowice catering klienci często decydują się na dietę roślinną. Jest to sposób żywienia wykluczający spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Nieprzetworzona dieta roślinna opiera się przede wszystkim na: owocach, warzywach, orzechach, nasionach roślin strączkowych oraz na produktach zbożowych. To właśnie tego typu produkty w opcji dieta pudełkowa w Katowicach są wybierane z uwagi na ich korzyści dla zdrowia. 

Jakie są odmiany diet roślinnych w diety pudełkowe w Katowicach? 

W mieście Katowice dieta pudełkowa roślinna może występować w kilku wariantach, na przykład jako: 

  • weganizm, czyli ścisła dieta roślinna, bazująca wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego
  • laktoowowegetarianizm, wykluczający spożywanie mięsa i ryb, natomiast dopuszczający spożycie jaj i nabiału
  • owowegetarianizm, czyli catering pudełkowy w Katowicach, w ramach którego nie spożywa się mięsa, ryb, produktów mlecznych, natomiast spożywa się jaja
  • pescowegetarianizm, w którym spożywa się głównie produkty roślinne, aczkolwiek od czasu do czasu dopuszczalne jest spożywanie ryb
  • semiwegeterianizm, pozwalający spożywać produkty roślinne, a także od czasu do czasu drób, ryby i nabiał
  • witarianizm, często oferowany w fit catering w Katowicach, określany też jako dieta surowa raw, bazujący na spożywaniu owoców, warzyw, kiełków i orzechów 
  • fruturianizm, bazujący na warzywach i owocach, które same spadają na ziemię. 

Oznacza to, że decydując się na zdrowy catering w Katowicach nie trzeba zamykać się w ramach jednego nurtu i że dieta roślinna wcale nie musi być dietą restrykcyjną. 

Jakie korzyści daje catering dietetyczny w Katowicach w opcji roślinnej?

Wybierając dieta pudełkowa Katowice cena z opcji diet roślinnych klienci sugerują się nie tylko opłatami, ale również tym, żeby dobierać zdrowe pakiety żywieniowe. Optymalnie zbilansowana, dopasowana do stanu konkretnej osoby dieta roślinna jest w stanie zaspokoić jej zapotrzebowanie żywieniowe. Sprawdzając cateringi dietetyczne w Katowicach warto wobec tego skoncentrować się na firmach, które dają szansę indywidualnej konsultacji z dietetykiem. Diety wegańskie korzystnie wpływają na masę ciała oraz na skład ciała, zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory oraz na cukrzycę typu 2. Niska kaloryczność produktów i wysoka zawartość błonnika pokarmowego to doskonałe połączenie, sprawiające, że jedzenie pudełkowe w Katowicach jest z chęcią wybierane. 

Osoby stosujące diety roślinne są w mniejszym stopniu narażone na wystąpienie zespołu metabolicznego i niedoczynności tarczycy. Dieta wegańska może również okazać się doskonałym rozwiązaniem, gdy chodzi o profilaktykę chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera. Kolejną zaletą, wynikającą z zastosowania dieta catering w Katowicach jest mała zawartość tłuszczów nasyconych, cholesterolu oraz białka zwierzęcego. Zamiast tego, w Katowicach catering dietetyczny roślinny bogaty jest w: węglowodany, błonnik pokarmowy, kwas foliowy, antyoksydanty, wiele witamin i minerałów, a także w beta – karoten. 

Stosowanie diety roślinnej może wiązać się z występowaniem braków żywieniowych, jednak w chwili, gdy ktoś decyduje się na catering do domu w Katowicach i opiekę dietetyka, to nie musi niczego się obawiać. Wszystko będzie do niego indywidualnie dopasowane. Każda 

dieta z dostawą w Katowicach będzie dopasowana do oczekiwań zamawiającego. Poza optymalnym składem produkty będą w pełni przystosowane do jego kubków smakowych. Klienci zdecydowani na to rozwiązanie szybko dostrzegają, jak wiele korzyści dla ich organizmu, ciała i samopoczucia przynosi menu roślinne. 

 

Aplikacja mobilna

Wybór należy do Ciebie

FitChoice

Możliwość samodzielnego wyboru dań

Możliwość oceniania
posiłków

Funkcja zaproś znajomych z kodem rabatowym

Zmiany adresów i terminów dostaw

FIT APETIT

Diety Fit Apetit

Dieta

Standard

Klasyczna dieta, która obejmuje produkty wszystkich kategorii. Pomaga utrzymać zdrową wagę i zawiera komplet mikro i makroskładników.

Dieta

No Fish

Dieta dla osób, które świadomie rezygnują ze spożywania ryb i owoców morza. Bogata w świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, mięso i zdrowe tłuszcze.

Dieta

Vegan

Dieta roślinna bogata w warzywa, owoce i produkty strączkowe. Pomaga dostarczyć wszelkich niezbędnych składników odżywczych z pożywienia.

Dieta

Keto Power

Propozycja dla osób na diecie ketogenicznej. Niskowęglowodanowe potrawy, które bazują na tłuszczach. Jadłospis dający zastrzyk energii i wspierający redukcję tkanki tłuszczowej.

Dieta

Veggie

Pakiet obejmujący duże ilości warzyw i owoców. Sprzyja zdrowemu stylowi życia i ułatwia redukcję masy ciała.

Dieta

Perfect Match

Pakiet dopasowany idealnie pod Ciebie i Twoje preferencje żywieniowe. Zbilansowany plan żywieniowy dostarcza wszelkie potrzebne mikro i makroelementy.

Dieta

Dairy Free

Pełnowartościowy jadłospis stworzony dla osób z nietolerancją pokarmową. Wyklucza produkty mleczne i bazuje na smacznych zamiennikach produktów z tej kategorii.

Dieta

Vegetarian

Pełnowartościowa dieta wykluczająca mięso. Posiłki bazują na świeżych warzywach, owocach, strączkach, produktach pełnoziarnistych i mlecznych oraz jajkach.

Dieta

Sport

Jadłospis stworzony z myślą o sportowcach, którzy potrzebują zdrowych dawek energii i odpowiednich ilości składników odżywczych niezbędnych do osiągnięcia zamierzonych celów.

Dieta

Gluten&Dairy Free

Pakiet stworzony dla osób, które borykają się z nietolerancją glutenu i nabiału. Jadłospis zawiera smaczne i pełnowartościowe składniki zastępujące produkty z tej kategorii.

Dieta

Slimfit

Plan żywieniowy, który pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Kolorowe i pyszne posiłki bogate w składniki odżywcze.

Dieta

Low Carb

Ta dieta ogranicza spożycie węglowodanów. Pomaga kontrolować wagę i utrzymać zdrową glikemię.

Dieta

Dla mam karmiących

Zawiera posiłki zbilansowane pod kątem odżywczym. Jadłospis pełen warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych i zdrowych tłuszczy.

Dieta

Dla kobiet w ciązy

Jadłospis dedykowany przyszłym mamom. Zawiera wszelkie niezbędne składniki pożywienia, które wspierają zdrowie kobiety i dziecka.

Dieta

Pescovegetarian

Dieta roślinna wzbogacona pysznymi rybami i owocami morza. Pomaga utrzymać zdrowy styl życia i wspiera zdrowie całego organizmu.

Gdzie dowozimy?

Ponad 1400
lokalizacji w Polsce

 

Dajemy Państwu możliwość sprawdzenia, w które miejsca dostarczamy nasze zestawy.

Aktualności

Blog