Dieta Dairy Free

Zdrowe odżywianie bez nabiału

Dieta Dairy Free, czyli dieta wolna od produktów mlecznych to popularny wybór wśród osób z nietolerancją laktozy, alergią na białka mleka, czy też dla tych, którzy unikają nabiału ze względów zdrowotnych, etycznych czy środowiskowych. Nagłe wykluczenie produktów tego typu z jadłospisu może być wyzwaniem, ale przy odpowiednim planie utrzymanie balansu okazuje się osiągalne. Dieta Diary free, mimo swoich ograniczeń okazuje się wyjątkowo smaczna, urozmaicona, a co najważniejsze – odżywcza.

Zamienniki produktów mlecznych w diecie Diary Free

Istnieje wiele roślinnych alternatyw dla nabiału, które mogą być wykorzystane w diecie Dairy Free. Mleka roślinne, takie jak mleko migdałowe, sojowe, kokosowe, czy owsiane, stanowią wyjątkowo smaczne uzupełnienie diety Diary Free. Doskonałym wyborem są też wolne od laktozy i białek roślinne śmietanki, sery, czy jogurty. To idealna opcja szczególnie dla osób, które kochają desery. W naszym menu znajdziesz pyszne ciasta, puddingi oraz budynie stworzone na bazie produktów tego typu. Gwarantujemy, że będziesz zachwycony ich smakiem, a myśli o pełnotłustym mleku krowim odejdą w zapomnienie!

Dieta bez nabiału/laktozy

Zawartość białka

15-20%

Zawartość węglowodanów

45-55%

Tłuszcze

25-35%

Dieta Dairy Free dostępna w pakiecie FIT - codziennie 25 dań do wyboru.

Zakres kcal: 1000 - 4000 kcal

Cena od: 59zł

Uzupełnianie składników odżywczych w diecie Diary Free

Wykluczenie nabiału z diety może wpłynąć na podaż niektórych mikro i makroskładników. Uzupełnianie ich okazuje się wyjątkowo istotne u kobiet, dzieci i nastolatków w okresie dojrzewania. Zielone warzywa liściaste, nasiona sezamu, tofu, oraz migdały są bogatym źródłem wapnia. Z kolei częsta ekspozycja na słońce oraz świadoma suplementacja mogą pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na witaminę D. Białko można uzyskać z różnych roślinnych źródeł, takich jak rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, oraz produkty zbożowe. Wspaniałym źródłem protein jest też oczywiście mięso i tłuste ryby morskie.

Dla zdrowia, dla Ciebie

Dieta Dairy Free może przynieść szereg korzyści zdrowotnych. Osoby z nietolerancją laktozy lub alergią na białka mleka mogą liczyć na poprawę ogólnego samopoczucia po wyeliminowaniu nabiału z diety. Ponadto, unikanie produktów bogatych w nasycone tłuszcze, może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu i zmniejszenia ryzyka chorób serca. Jadłospis wykluczający produkty mleczne (w tym masła i tłustych śmietanek) pomaga w utrzymaniu zdrowej masy ciała. Dieta Dairy Free może też pozytywnie wpłynąć na skórę i zmniejszać stany zapalne u osób z aktywnym trądzikiem. Opisywany pakiet kateringowy wspiera zdrowie całego organizmu i jest świetną opcją dla osób, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy. 

Podsumowując…

Dieta Dairy Free, mimo że wymaga pewnych zmian w jadłospisie, może przynieść liczne korzyści zdrowotne. To odpowiedni wybór dla osób z nietolerancją laktozy, alergią na białko czy dla tych, którzy po prostu chcą unikać spożywania produktów mlecznych. Uzupełnianie jadłospisu naturalnymi alternatywami dla mleka okazuje się przy tym wyjątkowo istotne. Warto postawić na odżywcze i zbilansowane pakiety żywienia ułożone przed specjalistów.